Proste życzenia na bierzmowanie

Osoby, które przynależą do Kościoła katolickiego i wychowują własne dzieci zgodnie z nauką Kościoła przeżywają w trakcie swojego życia kilka ważnych uroczystości religijnych. Z pewnością jednym z najbardziej uroczystych dni jest dzień ślubu, na którego wyjątkową atmosferę składają się biała suknia panny młodej, bukiet ślubny, pięknie przystrojony kościół oraz przyjęcie weselne. Inne ważne uroczystości w życiu każdej rodziny to na pewno uroczystość chrztu naszych dzieci, uroczystość I Komunii Świętej, każda rocznica ślubu.

Ważną uroczystością jest także przyjmowanie sakramentu bierzmowania, do którego przystępują uczniowie gimnazjum. Z pewnością oprawa i atmosfera wokół uroczystości bierzmowania nie jest tak uroczysta i bogata jak w wypadku I Komunii Świętej lub chrzcin, jednak warto podkreślić ważność tego dnia. Rodzice, rodzeństwo, najbliższa rodzina oraz świadkowie bierzmowania gromadzą się w kościele, by towarzyszyć osobie bierzmowanej w trakcie tej ważnej uroczystości. Po skończonej uroczystej mszy świętej najczęściej urządza się niewielkie przyjęcie, na którym wręcza się osobie bierzmowanej symboliczne upominki i składa życzenia. W wypadku życzeń dla nastolatków, którzy najczęściej nie lubią ani banalnych ani zbyt patetycznych słów, warto postarać się o proste życzenia, które powiedzą to, co najważniejsze w tym dniu. W specjalnych sklepach z dewocjonaliami znajdziemy ładne kartki z życzeniami z okazji bierzmowania. Warto kupić pustą kartkę, do której sami będziemy mogli wpisać życzenia. Przykładowe życzenia na bierzmowanie znajdziemy w Internecie:

W tym szczególnym dla Ciebie dniu przyjęcia
Sakramentu Bierzmowania życzymy Ci,
aby Dobry Bóg umocnił Cię i uczynił duchowo
silnym tak, abyś każdy dzień przeżywał pięknie
i dobrze, umacniając Swą przyjaźń z Chrystusem.

Różne są dary łaski, lecz ten sam Duch: różne są rodzaje posługiwania, ale jeden Pan; różne są rodzaje działania, lecz ten sam Bóg, sprawca wszystkiego we wszystkich.(1 Kor 12,4-6)
Niech przyjęty z wiarą sakrament obficie rozleje, na Ciebie, swe łaski.

Z okazji przyjęcia sakramentu bierzmowania życzymy niezmierzonej obfitości darów Ducha Świętego oraz kroczenia przez życie ścieżkami Bożymi.