Życzenia dla kolegi na odejście z pracy

Życzenia składamy sobie z różnych okazji – w trakcie wyjątkowych dni i uroczystości, z okazji różnych jubileuszów, z okazji urodzin i imienin. Wiele ważnych świąt i uroczystości związanych jest ściśle  z tradycją składania sobie życzeń – w Wigilię Bożego Narodzenia składamy sobie życzenia, łamiąc się opłatkiem; w czasie Świąt Wielkanocnych życzymy sobie “Smacznego jajka i mokrego Dyngusa”; nowożeńcom w dzień ich ślubu życzymy “Wszystkiego dobrego na nowej drodze życia”. Okazji do składania sobie życzeń jest wiele – jubileusze ślubu, jubileusz rozpoczęcia pracy zawodowej lub ukończenia szkoły. Księżom składamy życzenia z okazji jubileuszu pracy duszpasterskiej, niemowlętom w dniu chrztu dajemy kartki z życzeniami  z okazji przyjęcia sakramentu.

Oczywiście w wypadku popularnych uroczystości związanych z tradycją składania życzeń nie mamy najmniejszych trudności z ułożeniem odpowiednich słów. W sklepach znajdziemy gotowe kartki na różne okazje z wydrukowanym już ładnymi życzeniami lub śmiesznymi wierszykami; także w Internecie możemy wybierać spośród mnóstwa przykładowych życzeń i wierszyków na różne okazje.

Trudności pojawiają się wtedy, gdy chcemy złożyć komuś życzenia z mniej popularnej okazji – jak np. życzenia z okazji rozpoczęcia pracy zawodowej lub życzenia dla kolegi na odejście z pracy. Warto w taki nietypowy sposób pożegnać kolegę, który odchodzi z pracy – czy to na emeryturę czy do innej firmy. To jednocześnie doskonała okazja, by docenić jego pracę, okazać mu wdzięczność, podkreślić jego sukcesy i zasługi oraz życzyć mu powodzenia w nowym miejscu pracy. Możemy mieć trudności ze znalezieniem kartki z życzeniami na taką okazję, dlatego warto samemu napisać życzenia, które będą jednocześnie podziękowaniem za współpracę. Oto przykładowe wierszyki na pożegnanie kolegi z pracy:

Tyle dni pięknych za nami,
Tyle chwil wspólnie spędzonych,
My dzisiaj Cię w pracy żegnamy
Nim rozejdziemy się w swoje strony.

Jeśli któryś z nas kiedyś niebacznie
Przyczynił Ci bólu i smutku
To nam dzisiaj daruj, wybacz
I bądź szczęśliwa/y! Życzymy krótko.

 

Najlepsze życzenia, to marzeń spełnienia.
Bo cóż piękniejszego, niż właśnie marzenia…?
Wiek emerytalny po to jest nam dany,
By realizować niespełnione plany.

Więc nie ma co patrzeć na swą kartę zdrowia,
Tylko łykać życie i się delektować.
Brać wszystko co jeszcze do wzięcia zostało
Póki posłuszeństwa nie odmówi ciało.